Rano o 09.30 odbieramy zamówioną Dacię Logan i dzięki nawigacji wyjeżdżamy z Marakeszu w kierunku Atlasu.
Droga najpierw spokojnie prowadzi przez teren równinny żeby po ok 50km zacząć wspinać się na zbocza Atlasu Średniego. Po kolejnych 60km zakrętów i przepaści osiągamy przełęcz Tizi n'Tishkę 2260 mnpm w Atlasie Wysokim. Podczas zjazdu zbaczamy do Telouetu zobaczyć ruiny ogromnej kazby należącej do rodu Glaoui. Droga to normalny szuter z fragmentami asfaltowymi, kozy na środku, przejazd przez dość mały (na szczęście) potok oraz masa dziur! Dzielny Logan poradził sobie doskonale. Po 20km i 40min jazdy jesteśmy widać kazbę. W miasteczku od razu wyłania się przewodnik który oprowadza nas po ruinach i opowiada historię tego miejsca. Wracamy do głównej szosy i mkniemy do Ouarzazate.